Povstanie pokračuje 2022

78. VÝROČIE SNP V ULICIACH BRATISLAVY / 28.-29. AUGUST 2022

V reakcii na dlhodobé dianie v spoločnosti a posilňovanie krajnej pravice sme sa rozhodli vyjsť 29. augusta do ulíc. Najlepšou oslavou Slovenského národného povstania je totiž pripomienka, že boj proti fašizmu neskončil.

Tohtoročná oslava výročia SNP sa uskutoční v dňoch 28.-29. augusta 2022. Akcie budú prebiehať v Novej Cvernovke, v uliciach starého mesta či na nábreží Dunaja v priestoroch Cylokuchyne a T3 – kultúrny prostriedok.

29. augusta zároveň zvolávame pochod s názvom Antifašistická mobilzácia. Stretneme sa o 16.00 na Námestí Nežnej revolúcie a budeme pokračovať hlasným sprievodom ulicami hlavného mesta. Okrem toho, že sa na akcii bude hovoriť o vážnych veciach, má byť predovšetkým oslavou antifašistických hodnôt a okupáciou verejného priestoru. O hudbu sa postará zoskupenie Nautas Loops z Barcelony, TRANSmisia či Hura Soundsystem. Ulicami mesta nás tento rok bude sprevádzať aj alegorický voz či sambaband. Akcia vyvrcholí bohatým programom 7. ročníka mestského antifašistického festivalu Povstanie pokračuje na petržalskej strane Dunaja. Už tradične sa môžete tešiť na skvelú hudbu, umenie, jedlo, pitie, infostánky hnutí a iniaciatív a ďalší sprievodný program, ktorý momentálne finalizujeme.

Viac informácii budeme zverejňovať priebežne tu alebo na našich facebookoch a instagramoch.